WYKRYWANIE NADAJNIKÓW GPS

Jak wykryć nadajnik GPS

Nadajnik GPS  to urządzenie,  które może zabezpieczać przed kradzieżą nasze mienie, kontrolować flotę pojazdów, a nawet sprawdzać gdzie znajduje się nasz członek rodziny. Możemy również kontrolować naszego pupila poprzez specjalną obrożę z wbudowanym lokalizatorem.

Lokalizatory niestety mogą również  posłużyć w złym celu. Bardzo często śledzą się wzajemnie małżonkowie lub przedsiębiorcy, którzy chcą być na bieżąco z naszą lokalizacją oraz podsłuchiwać nasze rozmowy. Zwykle taki nadajnik instaluje się w samochodzie. 

Jak działają lokalizatory?

Z cała pewnością lokalizatory możemy podzielić na dwie wersje. On-line i Off-line. Te pierwsze na bieżąco wysyłają naszą pozycję. Łatwo je wykryć, gdyż cały czas prowadzą „transmisję”. Drugi rodzaj nadajnika zapisuje w swojej pamięci całą naszą trasę. Nie wysyła nic on-line. Dane pobiera się z urządzenia bezpośrednio po podłączeniu do komputera. W tym przypadku o wiele trudniej wykryć taki system. Tak ważne jest więc profesjonalne podejście w tej usłudze.

Gdzie może znajdować się nadajnik GPS w samochodzie?

Odpowiedź jest prosta – wszędzie.

Zwykle jest blisko źródła zasilania, nie jest to jednak reguła. GPS ma swój akumulator, który pozwala czasem na kilkunastodniową komunikację. Nadajniki instalowane „na szybko” z reguły są urządzeniem z magnesem, 

Jak my możemy wykryć to urządzenie?

Tylko poprzez profesjonalną wiedzę oraz najnowszy sprzęt. Błędna interpretacja takiego badania może spowodować katastrofalne skutki, a zlecając taką usługę nie zależy nam na takim rozwiązaniu.